Jak tworzyć skuteczne reklamy wideo (według badań)

Spojrzenie na marketing wideo, dlaczego jest ważny dla firm i jak możesz to wykorzystać.

Wraz z rosnącą konkurencją w zakresie wyświetlanej powierzchni reklamowej, jesteśmy poddani ogromnej presji, aby zoptymalizować ROI z innych części swoich strategii marketingowych. Zbyt wielu ludzi zapomina o reklamie wideo, zakładając, że jest ona zbyt droga do wyprodukowania, a zwrot nie uzasadnia wydatków. Jednak jeśli spojrzysz na poniższe dane, zauważysz, że marketing wideo jest nie tylko skuteczny, ale jest bardziej dostępny niż myślisz.

Badania wykazały, że niektóre typy treści wideo działają lepiej niż inne, co stanowi kolejny dowód na to, że reklama wideo jest skuteczna i szybko rośnie. Oto dane wspierające marketing wideo i podpowiedź najlepiej wykorzystać szansę.

Rola wideo w marketingu

W ostatnich latach marketing wideo wystrzelił na orbitę, a firmy powinny skupić się również na rozwoju tego kanału marketingowego. Rozważ te dane.

  1. W 2018 roku YouTube twierdził, że ma ponad 1,5 miliarda subskrybentów miesięcznie. To pokazuje, ilu ludzi na świecie regularnie ogląda wideo.
  2. W swoim raporcie „State of Video for Business” w 2018 roku Wistia przeanalizowała ponad 59 milionów filmów i odkryła, że 55% filmów umieszczonych na ich platformie miało mniej niż 3 minuty. To pokazuje, że filmy nie wymagają dużych produkcji ani kosztów.
  3. Według globalnego indeksu wideo Ooyala Q2 2018, urządzenia mobilne stanowiły 62% wszystkich uruchomień filmów. Wskaźnik ten z roku na rok jest coraz wyższy.
  4. HubSpot w swoim „The State of Video Marketing w 2019 roku” zauważył, że 81% firm wykorzystało wideo do swoich działań marketingowych w 2018 roku, wykorzystanie wideo wzrosło o 63% od 2017 roku.

Główne wnioski z danych

W wyniku tych danych marketerzy powinni zwrócić uwagę na następujące wnioski.

  1. Koszt nie określa wyników. Sukces reklamy wideo nie zależy wyłącznie od tego, ile pieniędzy wydasz na produkcję. Według Michaela Dubina założyciela Dollar Shave Club ich wiralowe wideo, które ma ponad 26 milionów wyświetleń kosztowało ich mniej niż 5 tys. dolarów. – tj. 0,07 grosza za każdego potencjalnego klienta który zobaczył wideo. Wistia i ich dane sugerują również, że przepolerowane i drogie filmy mogą w rzeczywistości odłączyć odbiorcę od marki lub produktu. Jeśli chcesz nawiązać kontakt z użytkownikami, stwórz film, który będzie autentyczny dla Ciebie i Twojej marki.
  2. Nie polegaj wyłącznie na danych z Facebooka, aby określić wyniki kampanii. Prowadząc badania, Wistia odkryła, że dane „widoku wideo” Facebooka nie mają większego znaczenia bez porównania ich z innymi danymi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tak wiele zespołów marketingowych i agencji polega na pomiarach takich jak koszt za wyświetlenie, aby ocenić ich zwrot. Koncentruj się na wpływie i sprzedaży, a nie tylko na CPV reklamy. Aby wyjaśnić dalej, zastanów się, jak automatyczne wyświetlanie wpływa na wyświetlenia na urządzeniu mobilnym. Gdy przeglądasz film podczas przewijania zawartości kanału, wideo zostanie automatycznie odtworzone i może zostać zaliczone jako wyświetlone, nawet jeśli nie będziesz zwracał uwagi, a nawet oglądał wideo przez dłuższy czas. Nie stanowi to rzeczywistego wpływu ani zaangażowania użytkownika. Dlatego podczas oceny wyników kampanii reklam wideo należy uwzględnić wiele innych danych.
  3. YouTube i Facebook aktualnie wiodą prym w obszarze wykorzystania reklamy wideo. Ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre platformy są lepsze dla pewnych celów lub wyników. Wyniki badań reklamy wideo Wistii pokazują, że YouTube był idealny do formatu „call to action” (wezwanie do działania), podczas gdy Facebook był lepszy w zwiększaniu ogólnej świadomości marki. YouTube obejmuje określone „wezwanie do działania” i obciąża klienta tylko wtedy, gdy odbiorcy obejrzą co najmniej 30 sekund reklamy wideo lub 100% wideo, jeśli reklama jest krótsza. Priorytetem jest stosunek zaangażowania do wyświetleń. W przeciwieństwie do tego Facebook oferuje szerszą gamę formatów reklam wideo, co może zwiększyć świadomość marki poprzez zwiększenie łącznych wyświetleń. W tym podejściu priorytetyzuje się zasięg i wyświetlenia w stosunku do zaangażowania.

Jak zrobić świetny film lub kampanię

Kluczem do skutecznej kampanii wideo jest połączenie treści ze strategią reklamową. Napisz i wyprodukuj film, który będzie autentyczny i atrakcyjny. Nie próbuj kopiować innych. Bądź sobą, bądź wierny głosowi swojej marki i bądź wierny swoim odbiorcom. Podczas przygotowań (pre-production) powinieneś skupić się na scenariuszu, w którym zawierasz temat przewodni opowiadanej historii, uczucia, narrację i wezwanie do działania.

W wielu przypadkach może pomóc zatrudnić specjalistów, którzy poprowadzą Cię przez ten proces. Nie każdy jest twórcą, a specjaliści mogą pomóc w stworzeniu filmu, który jednoczy odbiorców, głos i intencję.

Następnie utwórz strategię reklamową, która dopasuje cele filmu do właściwych odbiorców. Jeśli nie masz doświadczenia, możesz zaangażować specjalistów specjalizujących się w marketingu wideo. Nie zakładaj, że każdy marketingowiec online może doskonale radzić sobie z wideo. Dużą ich rolą będzie analizowanie opinii widzów i danych z platformy reklamowej (Facebook, YouTube itp.).

Ostatnie słowo

Dane pokazują, że wzrost marketingu wideo prawdopodobnie będzie kontynuowany. Marketerzy (i firmy) powinni rozwijać umiejętności w zakresie produkcji wideo, aby tworzyć filmy wyróżniające się spośród milionów innych filmów. Jeśli nie możesz tego zrobić wewnętrznie, nie bój się sięgać po pomoc. Wideo jest znacznie bardziej skomplikowane niż tworzenie reklam tekstowych, a profesjonalista z instrukcją może zrobić różnicę. Jeśli zamierzasz inwestować w wideo, zrób to dobrze. Wyniki mogą być niesamowite.